Rizdooneh-logo

پشتیبانی

۷۷۶ ۴۴ ۶۶ ۹۱۰ ۹۸+

پشتیبانی

۷۷۶ ۴۴ ۶۶ ۹۱۰ ۹۸+

۰

درباره ما

درباره‌ ما

لوگوی ریزدونه

تولد یک معجزه است

وقتی به روند تشکیل سلول تخم و سپس باروری، زایمان، تولد تا رشد کودک نگاه می‌کنیم، از زیادی اعجازی که در این مسیر وجود دارد، به وجد میایم. 

از نظر علم متافیزیک و فیزیک کوانتوم، از زمانی که یک پدر و مادر تصمیم به بارداری می‌گیرند، شروع به شکل دادن به روحیات بچه می‌کنند. امروزه، مفهوم هم ارتعاشی روح بچه با والدینش ثابت شده‌است. روحی که در بچه شکل میگیرد، حاصل خرد جمعی مادر و پدر هست و نه بیشتر و نه کمتر. از زمانی که یک نوزاد متولد می‌شود، تا ۷سالگی، ناخودآگاه او به طور کامل باز است و به اصطلاح به این حالت OPEN MIND می‌گویند. ذهن او هیچ دیوار و حفاظی ندارد، هر آنچه را که متوجه شود، چه مثبت و چه منفی، در وجودش به طور ریشه‌ای تاثیر میگذارد.

بعد از تولد، تا زیر شش ماهگی، امواج ذهنی در حالت دلتا(خواب عمیق)بین ۱.۵ تا ۴ هرتز و از شش ماه تا هفت سالگی، بچه در امواج ذهنی تتا، ۴تا ۸ هرتز به سر میبرد.

گفته می‌شود که ما همان آدم‌های ۷ساله‌ای هستیم که فقط قد و وزنمان بیشتر شده‌است که اگر به درستی رشد و تکامل پیدا نکنیم، عاقبت خوبی نخواهیم داشت.

ما میتوانیم در بزرگسالی خودمان را تغییر بدهیم، ولی همه ما میدانیم که هر چقدر سن آدمی بالاتر رود، این کار مشکل‌تر می‌شود. به همین منظور، بر پدر و مادر واجب است تا آموزش ببینند و با آگاهی و به طور صحیح، کودک خود را بزرگ کنند. هرآنچه بچه در طی این ۸سال(یکسال باروری و ۷سال اول زندگی) ببیند، بشنود، بو کند، لمس کند، حتی حس کند(مفهوم فرکانس) در مسیر رشد و تکامل او به شدت تاثیر گذار است. 

ریزدونه آمده‌است تا پدر و مادر را آگاه کند و تا جایی که برایشان مقدور هست، چه از نظر جسمی، فکری و روحی، بتوانند در رشد و تکامل فرزند و رسیدن به رسالت اصلی زندگی خود(چرایی زندگی او) یاری‌اش کنند. مادر و پدر آگاه، بچه‌های آگاه را بزرگ می‌کنند و در آینده این بچه‌ها ایران و سپس جهان را با آگاهی می‌سازند و همین باعث می‌شود تا هم خودشان خوب زندگی کنند و هم جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کنند. بچه‌ها نیاز به تربیت ندارند، نیاز به آموزش زندگی زمینی دارند. آنچه را که برای رشد و تکامل وجودی خود نیاز دارند همراهشان هست و خیلی اوقات این تربیت اشتباه والدین و گوش دادن به حرف‌های اطرافیان، بر اثر دلسوزی و ناآگاهی‌ است که باعث ساختن الگوهای اشتباه در بچه‌ها می‌شود تا جایی که در بزرگسالی تبدیل به آدم‌ بزرگ‌هایی ناراضی و خشمگین می‌شوند و راهشان را در زندگی گم میکنند.

ریزدونه، از دل تضادهایی برآمد که ما یعنی زهرا نوایی و عرفان نوایی به عنوان بنیانگذاران آن، در دل جامعه مشاهده می‌کردیم، ریشه این تضادها را در ناآگاهی طیف گسترده‌ای از جامعه نسبت به فرزند آوری و فرزند پروری دیدیم و جای خالی بستری را برای آموزش‌های لازم، کامل، مطمئن و مستقیم از سوی پزشکان، روانشناسان و متخصصان با تجربه این حوزه در زمان اقدام به فرزندآوری تا رشد و پرورش فرزند یافتیم و به دنبال راه مطمئنی برای مقابله با این تضادها بودیم.

ما بر این باوریم تا به جای اینکه ببینیم جامعه برایمان چه کرده‌است، در پی آن باشیم که ما چه قدمی می‌توانیم برای رشد و پیشرفت جامعه‌مان برداریم. ما در دوران نوجوانی و جوانی خود بیش از هفت سال، در مراکز مختلف بهزیستی، به عنوان همیار و به طور عام المنفعه، با گروه‌های سنی مختلف کودکان، از نوزادی تا خردسالی کار کردیم و بیشتر روزهای خود را با این بچه‌ها سپری می‌کردیم. مواجهه مستقیم با شرایط متفاوت و سخت برخی از فرزندان این جامعه که عموماً ناشی از ناآگاهی والدین بوده‌است، نگاه عمیق‌تری را در ما ایجاد کرد.

ما، بیش از هر اقدام دیگری، نیاز به آموزش را در جامعه مهم و لازم دیدیم.

و همین شد که ریزدونه ؛ یک اسم خاص و منحصربه فرد، متولد شد، بر سر زبان‌ها افتاد، و تبدیل به عنوانی برای کوچولوهای در راه و به دنیا آمده گردید…

ریزدونه در ۱۳۹۷/۷/۷ متولد شد و کار خود را در فضای مجازی شروع کرد و سپس با تولید محتوای تخصصی با همراهی پزشکان و متخصصان با تجربه حوزه اقدام به بارداری تا خردسالی کودک، در بستر وب‌سایت به کار خود ادامه داد.

ما با همراهی بهترین و با تجربه‌ترین پزشکان و متخصصان ایران، در تلاشیم تا با کیفیت‌ترین تولیدات آموزشی را از زمان تصمیم‌گیری به فرزندآوری تا تولد و خردسالی کودک، برای تمامی مادران و پدران فارسی زبان دنیا فراهم کنیم و مسیر آسان‌تر و مطمئن‌تری را برای شما بسازیم.

ما در ریزدونه اعتقاد داریم، تولد یک انسان، معجزه‌ای بزرگ است که جز با آگاهی و دانش بالا نباید به استقبال آن رفت.

به همین دلیل شعار “معجزه ای به نام تولد” را به عنوان چراغی برای راه خود انتخاب کردیم…

پزشکان و متخصصین همراه ما

محصولات آموزشی

جدید‌ترین ویدیوها

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.