Rizdooneh-logo

پشتیبانی

۷۷۶ ۴۴ ۶۶ ۹۱۰ ۹۸+

پشتیبانی

۷۷۶ ۴۴ ۶۶ ۹۱۰ ۹۸+

۰

شیرخوار

شیرخوار - ۱ تا ۱۲ ماهگی

ویدیوهای شیرخوار:

دوره‌های آموزشی شیرخوار:

مقالات شیرخوار:

دوره شیرخوارگی، پس از تمام شدن ۲۸ روز اول زندگی(دوران نوزادی) آغاز می گردد. این دوران که تا پایان سن شیرخوردن کودک را شامل می‌شود، در ایران به طور معمول تا پایان دوسالگی است.

اما، از آنجایی که متخصصین تاکید دارند که نیاز نیست کودک، حتما تا پایان دو سالگی، شیرمادر یا شیر خشک بخورد و در واقع بالای سن یکسال، حتی شیرمادر که حاوی آنتی بادی‌های لازم بدن شیرخوار است، دیگر منبع مفیدی برای تغذیه کودک به شمار نمیرود؛ به همین خاطر، ما در ریزدونه، سن شیرخوارگی را به طور میانگین، تا پایان یکسال در نظر گرفتیم. 

از ماه دوم زندگی کودک تا پایان یکسالگی را سن شیرخوارگی می‌نامیم. این دوره نیز که همچون دوران بارداری و دوران نوزادی جزو ۱۰۰۰ روز طلایی عمر یک انسان به شمار می رود، نیاز به آموزش دارد تا با آگاهی این دوران را پشت سر بگذاریم.

در این دوران است که مادران و پدران با چالش‌هایی نظیر کولیک، رفلاکس و گریه‌های شدید کودک مواجه می‌شوند. از طرفی دیگر دانستن مسیر رشد و تکامل گفتار و رفتار ریزدونه بسیار مهم است. به همین منظور مطالب آموزشی ارزشمندی در قالب مقالات و ویدیوهای آموزشی، در رابطه با دوران شیرخوارگی کودک آماده کردیم که می‌توانید از آن‌ها به طور کاملا رایگان استفاده کرده و از آگاهی‌های آن بهره‌مند شوید.

همچنین دوره‌های آموزشی کولیک و رفلاکس، شیردهی و دفع شیرخوار با همکاری خانم دکتر سونا اسلام پور، متخصص کودکان و فوق تخصص نوزادان آماده‌شده‌است. در صفحات مربوط به هر دوره، بخش‌هایی از دوره به همراه توضیحات موارد آموزش داده‌شده در دوره گفته شده‌است که در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.